לימודי כלכלה

0
1372
לימודי כלכלה

במידה ואתם חושבים שיש לכם חוש לכלכלה ומתעניינים איך המשק עובד ומה מניע אותו המקום שלכם פה אתנו בלימודי כלכלה.

בכדי להבין איך מתנהל המשק, איך מתנהל ארגון ולהבין מה קורה בשוק הפיננסי עליכם להבין ולהתמצא בכלכלה. מדינה בריאה היא מדינה שהכלכלה שלה נבונה ומביאה אותה להתפתחות ולצמיחה. כדי שדברים יתנהלו בצורה נכונה אנו זקוקים לאנשים מביני עניין בתחום הכלכלה.

אוהבים לעשות ניתוחים אנליטיים? אתם בעלי אופקים רחבים וראיה מרחבית? אם ככה לימודי כלכלה הוא בדיוק התחום שידבר אליכם. למידע נוסף ייעוץ והכוונה למוסדות הלימוד הטובים ביותר בתחום פנו אלינו כעת לייעוץ ללא כל התחייבות.

על קצה המזלג:

כלכלה הוא תחום די נרחב שעוסק בעיקר בקשר בין כל מיני גורמים בתוך החברה ובדרכם להשיג כל מיני אמצעים חומריים כדי להתפתח , לצמוח ולהתקדם הלאה. זהו תחום מקיף  העוסק בתחומים רבים כמו: סחר חליפין, תהליכי ייצור והפצה של כל מיני מוצרים שונים בשוק, פיתוח כלכלי, השוק הפיננסי, יחסי גומלין בין חברות בארץ ובעולם ועוד.

המשק זקוק להרבה כלכלנים כדי להתפתח ולצמוח . מי שסיים לימודי כלכלה אפשרויות התעסוקה הפתוחות בפניהם רבות והוא יכול להשתלב בחברות מסחריות, במשרדי ממשלה, בבנקים, בעסקים, בבורסה ועוד. אפשרויות ההעסקה הן בארץ אך גם בחו"ל.

היום, יותר מתמיד, נדרשת הבנה עסקית, כלכלית ואפילו חברתית להבראת הכלכלה במשק העולמי. רוצים להיות חלק מהתהליך? היכנסו כבר עכשיו לאתר, הירשמו וקבלו מושג נרחב יותר על האפשרויות הטמונות בלימודי כלכלה ומנהל עסקים!

למי מיועדים לימודי כלכלה ?

לימודים אלו אינם פשוטים  ומתאימים למי שיש חוש עסקי וניהולי וזה זורם בעורקיו, למי שמתעניין בעולם הפיננסי, למי שיודע לנתח במטרה אנליטית נתונים, למי שטוב במתמטיקה ומדעי החברה. הלימודים תובעניים ולא כל אחד שמתחיל יסיימם אך מי שיסיימם ייצא עם מקצוע מבוקש שיפתח בפניו דלתות רבות.

לימודים אלו כוללים לימודים בתחום המדעים המדויקים ומשלבות אותם ביחד עם תיאוריות שקשורות לחברה ולמדעי החברה כמו: התפתחותה של החברה, ארגונים ומוסדות שונים, פוליטיקה ועוד. לימודים אלו מחייבים תעודת בגרות טובה ומלאה וכמובן ציון פסיכומטרי גבוה במיוחד.

שני מושגים מובילים בעולם הכלכלה שנלמדים הם מאקרו ומיקרו. מיקרו בכלכלה עוסק בכל מה שקשור לצרכנים, התנהלות המשק וכמובן חקר מעמיק של השוק. מאקרו בכלכלה עוסק במתן פתרון לבעיות שצצות במשק מבחינה הכלכלית, צרכים של המשק ועוד. הכלכלה משלבת בין המיקרו למאקרו והם חלק בלתי נפרד האחד מהשני.

כמה זמן?

משך לימודי תואר בכלכלה הוא כשלוש שנים. הלימודים מזכים את הבוגרים בתעודת תואר ראשון.

מה מחכה לי בחוץ?

האפשרויות הממתינות לבוגרי הלימודים הם אוסף מגוון, מקיף ונרחב של מקומות עבודה רבים. ההשתלבות בעולם העסקי הן במגזר הפרטי והן הזה הציבורי היא מהירה מאחר והביקוש במשק לבעלי השכלה זו הוא רב.

מוסדות ללימוד תואר בכלכלה בישראל:

אוניברסיטת בן גוריון בנגב, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת תל אביב, מכללת רחובות, האקדמית תל אביב יפו, מכללת ראשון לציון, המרכז האקדמי רופין, מכללת רמת גן, מכללת תל חי, מכללת עמק יזרעאל, מכללת אשקלון, המכללה האקדמית אחוה, המסלול האקדמי המכללה למנהל, אוניברסיטת אריאל.

במקום תואר רוצים רק קורס בכלכלה?

לימודי כלכלה הם אחד מנושאי הלימוד הנחשקים ביותר אולם לא תמיד יש לנו את הזמן להשקיע בלימודי תואר ראשון. המכללות והאקדמיות השונות, מציעות לימודים במתכונת קורס המעניק הכשרה ממוקדת ומקוצרת בתחום.

קורסים בכלכלה מעניקים הבנה כלכלית והם עשויים להקיף את תחום הכלכלה, או להתמקד בתחום אחד ספציפי כמו למשל מיקרו כלכלה או מאקרו כלכלה.

מה בתוכנית של קורס כלכלה? 

הקורס מציע תוכנית לימודים, המשתנה בין מוסד לימודים אחד למשנהו אולם במרביתם נלמדים נושאים עיקריים כמו:

יסודות במיקרו כלכלה, ניירות ערך וניתוחם, מבוא לכלכלה בין לאומית, על סטטיסטיקה יתרון יחסי,

התנהגות צרכנית וארגונית, מאזן תשלומים, מאקרו כלכלה, ניתוח ניירות ערך ועוד.

למי מיועד הקורס?

קורסים בכלכלה מיועדים לכל מי שחש צורך בהעמקת הבנתו העסקית כמו למשל אנשי עסקים, יזמים, אנשים מתחום שוק ההון, יועצי השקעות ומנהלי תיקים.

משך הקורס:

משך הקורס משתנה בהתאם לתכניו ויעדיו. ישנם קורסים ממוקדי נושא אשר משכם הוא מספר שבועות בלבד, אחרים, עם תכנים רחבים יותר, נמשכים מספר חודשים.

האפשרויות לאחר הקורס:

לימודי קורסים בכלכלה פותחים דלתות רבות בפני בוגריהם. אפשרויות התעסוקה הן מגוונות וגם אם אתם כבר עובדים בארגון מסוים, הידע שרכשתם יעזור לכם להתקדם במקום העבודה ולהביא כלים נוספים שייעלו ואף ישדרגו את תפקידך בארגון.

רוצים להיות חלק מהניהול המוביל בכלכלת הארץ?  רוצים לתרום את חלקכם בחברה ובצמיחתה הכלכלית של המדינה? אם כך לימודי כלכלה הוא בדיוק התחום עבורכם בו תלמדו את רזי הכלכלה. לפרטים נוספים צרו עימנו קשר באתר.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here